Pioneers in the industry, we offer bajo tierra quartz - sparkling grey, moon onyx quartz stone slab, agl oyster beige quartz slab, cosmos quartz stone slab, chipped ice - paradigm quartz and specta uno light grey quartz from India.
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Walls |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Walls |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Features | Crack Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 123" X 56" |
| Material | quartz |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Stairs,Floorings,Walls |
| Material | Quartz |
| Country of Origin | Made in India |
| Apparant Density | 2400 - 2700 Kg/m3 |
| Abrasion Resistance | 25 MM |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Flooring, Stairs |
| Country of Origin | Made in India |
| Hardness | 6 to 7 Mohs |
| Apparent Density | 2400 - 2700 Kg/m3 |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Cladding |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
| Features | Water Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
Minimum order quantity: 5 Piece
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India