Our range of products include blue doon granite, nosra green granite, lawa oro granite, super black granite, steel grey granite and royal white himalaya granite.
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 16 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Colour | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
Minimum order quantity: 5 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Colour | Gray |
| Material | Granite |
| Surface Finish | Flamed, Bush Hammered, Polished |
| Color | Steel Grey |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Blue Pearl |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Block |
| Shape | Rectangular |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Mist Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Size | 10 ft x 3 ft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 10 ft x 3 ft |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Stone Form | Block |
| Shape | Rectangular |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Product Type | Slab |
| Stone Form | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Colour | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India