Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer arctic white quartz, specta absolute white quartz, specta fluttering white quartz, specta nexus white quartz and viva carrara bianco quartz.
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Block |
| Surface Finish | Unpolished |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
| Color | Red |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Size | 600x400x12 mm |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Surface Finish | External |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Grade | B Grade |
| State | Solid |
| Usage/Application | Ceramic |
| Packaging Size | 25 kg |
| Color | White |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 129" X 65 " |
| Thickness | 20MM |
| Brand | VIVA |
Minimum order quantity: 5 Piece
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India