Manufacturer of a wide range of products which include nano white g5 marble, cosmopolitan quartz and marble, sandal quartz and marble, indiano quartz and marble and dark emperador marble.
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 18 mm |
| Marble Type | Imported Marble |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Countertops |
| Color | White |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Features | Fire Resistant, Crack Resistant, Water Resistant, Acid Resistant |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
Get Latest Price
| Length | 20 inch |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India