We are a leading Manufacturer of kalingastone quartz - chandan, specta mystic river quartz, wicker marble and quartz, polar stone quartz, new mudpai quartz and platinum grey quartz from Mumbai, India.
Get Latest Price
| Stone Name | Citrine |
| Shape | Oval |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Gemstone Material | Opal Stone |
| Packaging Type | Loose |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Stone Name | Rose Quartz |
| Shape | Oval |
| Gemstone Material | Opal Stone |
| Packaging Type | Jumbo Bag |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | red |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129 " X 65 |
| Shape | Rectangular |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 123" X 56" |
| Material | QUARTZ |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Stone Name | Rose Quartz |
| Shape | Oval |
| Color | Black |
| Gemstone Material | Natural |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Grade | Super Semi |
| State | Solid |
| Usage/Application | Ceramic |
| Color | White |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Shape | Oval |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Black |
| Gemstone Material | Opal Stone |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Get Latest Price
| Grade | Super Semi |
| State | Solid |
| Usage/Application | Ceramic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India