Providing you the best range of paloman white quartz and marble, oasis marble and quartz, viva quartz - super white, viva - carrara verna quartz, new mudpie quartz slab and ginger tan quartz slab with effective & timely delivery.
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Marble Type | Indian Marble |
| Color | White |
| Form | Tiles |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Flooring |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Polished |
| Unit Size | 129 " X 65" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129" X 65 " |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Features | Crack Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 123" X 56" |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Stairs,Floorings,Walls |
| Country of Origin | Made in India |
| Flexural Strength | 40 Mpa |
| Abrasion Resistance | 25MM |
| Water Absorption | 0.085% |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Bathroom, Stairs |
| Form | Slab |
| Country of Origin | Made in India |
| Abrasion Resistance | 25 MM |
| Flexural Strength | 40 Mpa |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Grade | B Grade |
| State | Solid |
| Usage/Application | Ceramic |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Tile |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 12 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Shape | Rectangular |
| Features | Crack Resistant |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Usage/Application | Counter-Tops, walls, stairs, flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 123" x 56" |
| Material | Quartz |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India