Manufacturer of a wide range of products which include specta divine dusk quartz, chocolate quartz ., kalingastone quartz - tundra, specta artic waves quartz, phantom quartz . and carrara brown - paradigm quartz.
Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Grade | B Grade |
| Usage/Application | Ceramic |
| State | Solid |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 129' x 65' |
| Material | Quartz |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Stone Name | Rose Quartz |
| Shape | Pear |
| Gemstone Material | Natural |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Stone Name | Rose Quartz |
| Shape | Pear |
| Gemstone Material | Opal Stone |
| Packaging Type | Jumbo Bag |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Color | Grey |
| Material | Quartz |
| Thickness | 20mm |
| Finish | Polished |
| I Deal In | New and Second Hand |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Stone Name | Rose Quartz |
| Shape | Radiant |
| Usage/Application | Healing |
| Color | Brown |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Red |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 129' X 65' |
| Material | Quartz |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Block |
| Surface Finish | Unpolished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Walls |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129 " X 65" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 120 " X 57" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | WHITE WITH GOLDEN SATUVARIO VEINS |
| Usage/Application | KITCHEN COUNTER TOPS , TABLE TOPS |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 129 " X 65" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Form | Block |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Beige |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | White |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
Minimum order quantity: 5 Piece
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India