Pioneers in the industry, we offer viva calacatta diana silver quartz, viva pacific beige quartz, viva - desert brown quartz, viva diana cobalt quartz, viva quartz - calcatta mora and sahara storm quartz and marble from India.
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Size | 129" X65" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 120" X 57" |
| Brand | VIVA |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Size | 129" X 65" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | KITCHEN , COUNTERTOPS , TABLE TOPS ,WALLS |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129" X 65" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129" x 65" |
| Material | quartz |
| Brand | VIVA |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 120" X 57" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 120" X 57 " |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Grey |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129 " X 65" |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Cladding |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 129 " X 65" |
| Shape | Rectangular |
| Brand | VIVA |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | IVORY |
| Usage/Application | Walls |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 124 " X 57" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Color | DARK MILD GREY |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Size | 124 " X 57" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Stairs,Counter-Top,Kitchen Counter |
| Size | 123" x 56" |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| State | Solid |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| State | Solid |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 15 mm |
| Color | Brown |
| Usage/Application | Countertops |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Slab |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
| Thickness | 20 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Surface Finish | Polished |
| Form | Block |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5 Piece
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Saif Khan (CEO)
Alfa Stone
202, 2 Floor, Momin Apartment, Bandivali Hill Road, Jogeshwari
Jogeshwari West, Mumbai - 400102, Maharashtra, India